site.btaБайер Леверкузен продължи победната си серия в Бундеслигата след късен обрат срещу Хофенхайм

снимкa: AP Photo/Martin Meissner

Байер Леверкузен направи късен обрат и победи гостуващия Хофенхайм с 2:1 в среща от 27-ия кръг на футболното първенство на Германия. Така възпитаниците на Шаби Алонсо увеличиха преднината си на върха в класирането на Бундеслигата на 13 точки пред шампиона Байерн Мюнхен.

Максимилиан Байер изведе Хофенхайм напред в резултата в 33-ата минута и неговият гол изглеждаше победен, особено след като вратарят Оливер Бауман имаше изключително представяне и на няколко пъти спаси сигурни попадения на играчите на Байер Леверкузен.

"Аспирините" обаче не се отказаха и първо успяха да изравнят чрез Роберт Андрих в 88-ата минута, преди да вземат и трите точки благодарение на победния гол на Патрик Шик в добавеното време.

"Нямам думи. Вярвахме в това до последно. Това е нещо невероятно. Невероятно", каза Шик след двубоя.

Домакините уцелиха гредата чрез Борха Иглесиас в 87-ата минута, но успяха да спечелят и да продължат успешната си серия ден, след като Шаби Алонсо обяви, че ще остане начело на тима и през следващия сезон.

Байер Леверкузен вече има 73 точки, с 13 повече пред втория Байерн Мюнхен, който по-късно приема Борусия Дортмунд и е непобеден в 39 мача във всички турнири този сезон. Хофенхайм е на девето място с 33 точки.

В друга среща от кръга Фрайбург победи като гост Борусия Мьонхенгладбах с 3:0 с голове на Михаел Грегорич в 7-ата, на Мерлин Рьол в 47-ата и на Руци Доан в 57-ата минута.

Волфсбург спечели гостуването си на Вердер Бремен с 2:0, а Айнтрахт Франкфурт и Унион Берлин завършиха 0:0.

В Бремен и домакините, и Волфсбург завършиха мача с по 10 човека на терена, но гостите взеха трите точки и сложиха край на серията от 11 мача без победа. Антони Юнг от Бремен получи червен картон в 43-ата минута, а Волфсбург откри резултата чрез  Максенс Лакроа малко преди почивката. Впоследствие голмайсторът беше изгонен, но попадението на Ловро Майер в 84-ата осигури победата на тима.

РБ Лайпциг и Майнц 05 също направиха 0:0. Домакините доминираха през целия мач, но така и не успяха да отбележат попадение, тъй като Робин Центнер направи страхотни спасявания на вратата на гостите. В 10-ата минута дузпа за РБ Лайпциг беше отменена след намеса на системата за видеоарбитраж (ВАР).