site.btaЛудогорец загуби от румънския Стяуа в контролна среща, играна в Разград

Лудогорец загуби от румънския Стяуа в контролна среща, играна в Разград

Отборът на Лудогорец загуби от втородивизионния румънски Стяуа (Букурещ) с 2:3 в контролна среща, играна на „Хювефарма Арена“ в Разград. Клод Гонсалвеш и Руан Секо бяха точни за българския тим, като Гонсалвеш си отбеляза и автогол, а за гостите от Румъния се разписаха Паулиньо Мигелес и Богдан Чипирлиу.

Домакините изостанаха с 0:1 още в първата минута, когато португалецът Клод Гонсалвеш си отбеляза автогол. Футболистите на Лудогорец оползотвориха превъзходството си в 24-ата минута след като Гонсалвеш изравни за 1:1, реализирайки с глава във вратата на Стяуа след центриране отдясно на Аслак Фон Витри.

Тимът на Стяуа пак поведе в 33-ата минута, когато испанецът Паулиньо Мигелес се възползва от грешка в защитата на разградчани и отбеляза за 2:1. Спас Делев пропусна изгодна възможност да Лудогорец две минути по-късно, но в 38-ата домакините все пак успяха да изравнят. Бразилецът Руан Секо направи резултата 2:2 след прецизен удар с глава при центриране на Делев отдясно.

Стартът на второто полувреме на срещата се забави малко, тъй като на трибуните фен имаше нужда от медицинска помощ.

Бърнард Текпетей бе близо до попадение в началото на втората част, но ударът му бе спрян.

Стяуа получи правото да изпълни дузпа за падане на техен футболист в наказателното поле и в 67-ата минута Богдан Чипирлиу с точен изстрел отново изведе румънския отбор напред.

В 73-ата минута Квадво Дуа също получи шанс да изпълни дузпа в полза на Лудогорец за нарушение срещу Кайо Видал, но изпълнението му бе слабо и вратарят на гостите се справи, запазвайки аванса на Стяуа.

За румънския тим игра Адриан Попа, който бе футболист на Лудогорец през 2018 година.

Към 16:55 на 16.05.2024 Новините от днес