site.btaАкадемик Пловдив надигра Дунав 2016 в среща от първенството на България по баскетбол за жени

снимка БТА, архив

Академик Пловдив се наложи над Дунав 2016 с 89:55 (17:8, 18:16, 25:17, 29:14) като домакин в двубой от шестия, последен кръг на Втората четворка в женското баскетболно първенството. Според календара на Българската федерация по баскетбол вторият етап от първенството за съставите във Втората четворка приключи, а отборите в Първата четворка продължават надпреварата и по-късно ще играят в плейофите (полуфинали, мач за трето място и финал).

Победата над Дунав 2016 бе трета в този етап па първенството за Академик, който събра актив 3-3, а русенският тим допусна шеста поредна загуба.

Домакините изиграха по-силна първа четвърт и натрупаха преднина от 9 точки в края й – 17:8. До почивката пловдивчанки увеличиха още малко аванса си и след 20 минути игра Дунав 2016 изоставаше с 24:35.

Последва по-резултатна трета част, в която Академик отново имаше превъзходство, откъсвайки се напред с близо 20 точки – 60:41 преди последните 10 минути. До края домакините увеличиха още повече разликата, която достигна 34 точки.

Ралица Кенарева бе най-резултатна за успеха с 25 точки, 7 борби и 6 асистенции. Каролина Кирилова реализира 20 точки, 3 борби и 8 асистенции, а Мила Кръстева завърши с 19 точки, 15 борби и 2 асистенции.

За Дунав 2016 по 10 точки отбелязаха Анета Димитрова и Кристиана Маркова.

Срещи от 6-ия кръг на Втората четворка в първенството на България по баскетбол за жени:

Академик Пловдив – Дунав 2016 – 89:55 (17:8, 18:16, 25:17, 29:14)