site.btaОБНОВЕНА Пламена Миткова спечели с личен рекорд титлата на скок дължина на Държавното първенство по лека атлетика в зала

Атлетка номер 1 на България за последните две години Пламена Миткова спечели титлата на скок дължина на Държавното първенство по лека атлетика в зала "Фестивална".

Миткова (Локомотив Пловдив) подобри личния си рекорд в зала и на открито, след като в последния си шести опит постигна на 6.70 метра. Това е и покрит норматив за участие на Европейското първенство в Рим през лятото. В другите си два опита над 6 метра възпитаничката на Ивайло Русенов скочи 6.46 и 6.51 метра. Нормативът за Олимпийските игри в Париж през лятото е 6.86 метра.

Сребърният медал завоюва Милена Миткова (Дарко Тим) с 6.24 метра а трета се нареди Галина Николова (Хеброс, Харманли) с 5.98 метра.

Ирен Саръбоюкова (Хеброс, Харманли) и Натали Костова (ЛК Виктория, Варна) поделиха първото място разделиха първото място в скока на височина. Двете преодоляха по 1.74 метра от първи опит, а след това направиха по три фаула на 1.78.

Ива Деливерска (СКЛА Енерджи, Пловдив) спечели първа титла при жените, след като се наложи на финала на 60 метра с препятствия с личен рекорд от 8.42 секунди.

При мъжете първи в тази дисциплина е  Станислав Станков (Супер спорт, Варна) със 7.96 секунди. Националният рекордьор на България за младежи под 23 години завоюва шеста национална титла при мъжете в зала.

Девора Аврамова (Берое, Стара Загора) триумфира в бягането на 3000 метра с 10:03.00 минути, а защитаващата титлата си Милица Мирчева (Атлет, Мездра) остана втора с 10:03.42 минути.

Кристен Радуканова (Атлетик, София) взе втората си титла. Златната медалистка в спринта на 60 метра беше най-бърза и на 200 метра. Възпитаничката на Валя Демирева записа личен рекорд в зала от 24.02 секунди. Шампионката на 400 метра Андреа Савова (Локомотив, Русе) се нареди втора с 24.84 секунди, а Виктория Георгиева (Локомотив, Русе) взе бронза с 25.39.

Тодор Тодоров (Академик, София) също завоюва втори златен медал. След като вчера се наложи на 400 метра, днес той стана първи и на 200 метра с личен рекорд от 21.92 секунди.

Атлет номер 1 на България за 2023 година Божидар Саръбоюков спечели втора титла от шампионата в зала в София. След като вчера се наложи на троен скок с личен рекорд, днес възпитаникът на Димитър Карамфилов стана първи и на скок дължина със 7.76 метра. В другите си два успешни опита той се приземи на 7.70 и 7.75 метра.

Всички резултати от втория ден на Държавното първенство по лека атлетика в зала:
Жени:
60 метра с препятствия – Ива Деливерска - 8.42 секунди
200 метра – Кристен Радуканова - 24.02 секунди
800 метра – Лиляна Георгиева - 2:10.58 минути
3000 метра – Девора Аврамова - 10:03.00 минути
Щафета 4 по 400 метра – Локомотив Русе (Яница Станчева, Виктория Георгиева,
Андреа Савова, Златка Райчева) - 3:56.68 минути Скок височина – Ирен Саръбоюкова - 1.74 метра Скок дължина – Пламена Миткова – 6.70 метра Мъже: 60 метра с препятствия – Станислав Станков - 7.96 секунди 200 метра – Тодор Тодоров - 21.92 секунди 800 метра – Мартин Балабанов - 1:53.24 минута 3000 метра - Иво Балабанов - 8:30.20 минути Щафета 4 по 400 метра – Академик София (Веселин Живков, Тодор Тодоров,
Мартин Живков, Константин Ташев) - 3:23.54 минути Скок височина – Андреан Димитров – 2.04 метра Скок дължина – Божидар Саръбоюков - 7.76 метра Седмобой – Крум Захариев – 4740 точки

Към 06:04 на 02.06.2024 Новините от днес