site.btaКейтлин Кларк подобри рекорда по резултатност в колежанската лига по баскетбол на САЩ

снимка: Matthew Putney /AP Photo

22-годишната Кейтлин Клак подобри рекорда в колежанската лига на САЩ по баскетбол за жени - NCAA по отбелязани точки още в първата четвърт на мача между нейния Айова срещу Мичиган в четвъртък вечер.

Кларк се нуждаеше от осем точки, за да изпревари постижението на Келси Плъм от 3527 точки между 2013-а и 2017 година.

Тя завърши с 49 точки, 5 борби и 13 асистенции при домакинската победа на Айова със 106:89 и вече има общо 3528 точки.

"Страхотно е да бъдеш в компанията на наистина, наистина добри баскетболистки", коментира Кларк в интервюто си на почивката по време на прякото телевизионно излъчване.

"Имам късмет да го направя, защото имам отлични съотборнички и треньори, както и страхотна система около мен, която ме подкрепя", добави перспективната баскетболистка.

"Просто съм благодарна за всички около мен, както и че имам възможност да бъда в град, който подкрепя толкова много женския баскетбол. Мечтая да постигам големи неща, да играя пред огромна публика, да се класираме за Финалната четворка", каза още Кейтлин Кларк.

За тима на Айова остават още четири мача от редовния сезон в колежанското първенство.

Към 01:33 на 17.05.2024 Новините от днес