site.btaБорусия Дортмунд записа домакински успех срещу Фрайбург в Бундеслигата

Борусия Дортмунд записа домакински успех срещу Фрайбург в Бундеслигата
снимка: Martin Meissner /AP Photo

Отборът на Борусия Дортмунд победи Фрайбург с 3:0 като домакин в двубой от 21-ия кръг на германското футболно първенство. Така тимът от Дортмунд продължава без поражение в Бундеслигата от началото на декември, а вече има 40 точки на четвъртото място във временното класиране. Борусия спечели първите си три срещи за 2024 година, но предизвика критики с представянето си срещу Хайденхайм при равенството в миналия кръг.

Фрайбург допусна трета поредна загуба в шампионата и остава седми с 28 точки в актива си.

Мачът бе прекъсван на два пъти заради протестите на феновете по трибуните срещу планираната инвеститорска сделка от Германската футболна лига. Запалянковците хвърляха към терена топки за тенис и шоколадови бонбони във формата на монети, което наложи допълнителни 12 игрови минути за първото полувреме.

Нидерландецът Дониел Мален се разписа на два пъти за домакините. Той реализира за 1:0 от близко разстояние в 16-ата минута след подаване от Никлас Фюлкруг, а в седмата минута на добавеното време на първата част направи резултата 2:0.

Иън Маатсен удари греда в 72-ата минута, а Мален пропусна шанс да оформи хеттрик, пращайки топката встрани от вратата на Фрайбург в 74-ата минута.

Третото попадение в двубоя бе дело на Никлас Фюлкруг, който отпразнува рождения си ден, покачвайки аванса на Борусия Дортмунд на 3:0 след точен изстрел с глава в 87-ата минута.