site.btaИнтер (Милано) ще играе на финала за Суперкупата на Италия срещу Наполи

Интер (Милано) ще играе на финала за Суперкупата на Италия срещу Наполи
снимка: АП Photo desk

Интер (Милано) и Наполи ще играят на финала за Суперкупата на Италия, след като нерадзурите победиха Лацио с 3:0 във втория полуфинал.

Турнирът, както и този за испанската суперкупа, се провежда в Саудитска Арабия.

Интер нанесе своя удар в началото на всяко полувреме и така си подсигури победата. Маркус Тюрам откри резултата в 17-ата минута, а 4 след началото на второто полувреме Хакан Чалханоглу от дузпа удвои. Крайното 3:0 фиксира Давиде Фратези три минути преди последния съдийски сигнал.

В другата полуфинална среща Наполи отнесе Фиорентина с 3:0, а финалната среща ще се проведе на 22-и този месец. Така действително се срещат за трофея шампионът и носителят на купата на страната. А Интер и ще защитава трофея, тъй като миналата година го спечели за 7-и път в историята.

Преди да открие резултата Тюрам изпусна две положения, но в 17-ата минута беше прецизен след подаване от Ди Марко с пета на празна врата. Алесандро Бастони проби от ляво и поднесе топката в наказателното поле.

Николо Барела удари гредата до почивката, а доминацията на Интер се подсили и от още три пропуснати гола.

В 49-ата минута Педро фаулира в наказателното поле Лаутаро Мартинес, а съдията Матео Маркети не реагира. Колегите му, отговарящи за видеоповторенията (ВАР) обаче го извикаха на монитора и той промени решението си  - дузпа за Интер, превърната в гол от Чалханоглу.

Картината не се промени до края на мача – интернистите бяха по-активни и създаваха положение след положение. След контраатака и пас на Хенрих Мхитарян се стигна и до трети гол, дело на Фратези.

Към 08:53 на 02.06.2024 Новините от днес