site.btaПари Сен Жермен победи трудно Рен

футбол - първенство на Франция - коментар

Пари Сен Жермен
победи трудно
Рен

Париж, 12 февруари (БТА).
Пари Сен Жермен победи трудно с 1:0 у дома Рен в първи мач от 24-ия кръг в Лига 1.
Лидерът в класирането, който във вторник посреща Реал Мадрид в първи осминафинален мач от Шампионската лига, има 16 точки аванс пред намиращия се на втора позиция състав на Олимпик Марсилия.
Гол на звездата Килиан Мбапе дълбоко в допълнителното време осигури успеха в полза на столичани, които са с 59 точки до момента. Рен беше само на три минути от това да стане вторият отбор, който не губи на "Парк де Пренс" през настоящата кампания.
Френският национал Мбапе се разписа при бърза контра, след като гостите опитаха да атакуват в добавените минути на срещата. Лионел Меси изведе нападателя, осигурил победата в полза на Пари Сен Жермен.
Шут на Килиан Мбапе се отби в гредата преди почивката, а гол на звездата на парижани беше отменен след намеса на видео асистент рефера в средата на второто полувреме.
В неделя Олимпик Марсилия ще играе като гост срещу Мец, който се бори за оцеляването си в елита.