футбол - първенство на Германия - коментар

Лайпциг постигна
лесен успех
срещу Кьолн

Берлин, 12 февруари (БТА).
РБ Лайпциг победи лесно с 3:1 като домакин състава на Кьолн в двубой от 22-ия кръг в първенството на Германия.
В 25-ата минута Кристофър Нкуну даде аванс за домакините с точен удар от фаул, а Дани Олмо удвои преднината за Лайпциг след пас на Амаду Хайдара девет минути след почивката.
В 57-ата минута Анхелино също направи безпомощен вратаря на гостите Марвин Швабе.
В допълнителното време на срещата Тим Лемперле реализира почетното попадение за "козлите", които се намират на седмо място в Първа Бундеслига с 32 точки.
Лайпциг се изкачи до четвъртата позиция с 34 точки.
По-късно днес шампионът Байерн Мюнхен гостува на Бохум, докато Байер Леверкузен приема Щутгарт.
В неделя Унион Берлин посреща Борусия Дортмунд.