site.btaАА: Турските волейболистки спечелиха Световното първенство за жени на Международната федерация по волейбол след победа над Китай

Снимка: Анадолска агенция

Турция спечели титлата на Световното първенство по волейбол за жени на Международната федерация по волейбол (FIVB) след победа над Китай, предаде Анадолската агенция (АА) за БТА съгласно споразумението за обмен на информация между двете агенции.

Турският женски отбор елиминира отбора на Китай с 3-1 вчера, като спечели финалния сблъсък с 25:22, 22:25, 25:19 и 25:16 в Арлингтън, Тексас.

Националният отбор на Турция стана шампион за първи път в историята на Световното първенство за жени на FIVB.

Междувременно Полша спечели бронзовия медал, след като победи отбора на САЩ с 25:15, 16:25, 25:19, 18:25 и 17:15.

Спечелвайки първата си световна титла, Турция се изкачи до върха на световната ранглиста по волейбол за жени.

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган поздрави националния отбор за постиженията им в Националната лига с публикация в „Туитър“.

(Това е новина от деня в Турция, избрана от Анадолската агенция (АА) за публикуване от БТА съгласно споразумението за обмен на информация и професионално сътрудничество, което предвижда всеки ден националните информационни агенции на България и Турция да си разменят директно избрана от другата агенция новина на деня от съответната страна, а другата агенция да я публикува на своя интернет сайт с изрично посочване и цитиране на партньора й като източник.)