Мач от 33-ия кръг в Първа футболна лига:

червен картон: Ангел Бастунов (Хебър) 90
жълти картони: Ангел Бастунов, Архан Исуф (Хебър), Франсиско Сагардия, Карлос Алгара, Жорди Говеа, Викторио Вълков, Теми (Берое)
стадион: "Георги Бенковски", Пазарджик
състави
Хебър: Петър Дебърлиев, Богомил Божуркин (61-Олексий Збун), Лазар Марин, Жоао Сеско, Архан Исуф, Йоан Н'зи, Георги Каракашев (75-Стилиян Тисовски), Божидар Пенчев (88-Николай Николаев), Атанас Кабов (61-Марк-Емилио Папазов), Шейх Диаманка (75-Николас Пенев), Ангел Бастунов
Берое: Родриго Ачинели, Хуан Пабло Саломони, Франко Минго, Викторио Вълков, Федерико Санети (78-Теми), Уерик Каетано (90-Дамян Йорданов), Карлос Алгара, Сегундо Пачаме (64-Стефан Гаврилов), Енцо Еспиноса (78-Жорди Говеа), Франсиско Сагардия (64-Франсиско Политино), Вини Трибуле

Хебър загуби драматично с 0:1 пред собствена публика срещу Берое в мач от 33-ия кръг от Първа лига.

В първия половин час от двубоя нямаше интересни моменти пред двете врати, а в 32-ата минута видео асистент реферите не отсъдиха дузпа за домакините след разглеждане на ситуация за игра с ръка в наказателното поле на Вини Трибуле.

Три минути след това Федерико Санети шутира от близо 20 метра, но топката премина покрай покрай вратата, пазена от Петър Дебърлиев.

В 38-ата минута Георги Каракашев пробва да стреля към вратата на гостите от Стара Загора, но отново неточно.

Краят на първата част беше белязан от удари на Атанас Кабов и Божидар Пенчев, но те не затрудниха стража на гостите Родриго Ачинели.

След почивката Хебър опита да стигне до успеха, въпреки че първата опасност беше пред вратата на домакините. Лазар Марин направи грешка при изнасянето на топката, но Трибуле шутира много неточно.

Седем минути след това се стигна до нова добра възможност за домакините. Архан Исуф центрира за Георги Каракашев във вратарското поле, но той прати топката над вратата на Берое.

В 67-ата минута Ангел Бастунов направи пробив през центъра и нанесе удар към вратата на Берое от около 20 метра, но топката излезе в аут.

Точно 11 минути след това Каетано би с левия крак към близкия ъгъл, но Петър Дебърлиев изби.

Осем минути преди края на редовното време Берое достигна до най-чистото си положение, като Уерик беше изведен от Стефан Гаврилов на стрелкова позиция, но Дебърлиев пак се справи с положението.

В допълнителното време Вини Трибуле беше изведен сам срещу Дебърлиев от Франсиско Политино и реализира победния гол в двубоя.

Веднага след това Ангел Бастунов получи червен картон заради грубо влизане в центъра на терена срещу Стефан Гаврилов.

Берое има 42 точки на 11-та позиция, докато Хебър е на 14-та позиция с 30 пункта.

Към 20:08 на 02.06.2024 Новините от днес