site.btaПари Сен Жермен отказа Ница от борбата за местата в Шампионската лига

Пари Сен Жермен отказа Ница от борбата за местата в Шампионската лига
снимка: АП/Aurelien Morissard

Осигурилият си предсрочно титлата във Франция тим на Пари Сен Жермен победи с 2:1 Ница и сложи край на надеждите на домакините за третото място в класирането, което дава право на участие в Шампионската лига.

Старши треньорът на столичани Луис Енрике заложи на експериментален състав, но това не повлия на представянето на тима му, който стигна до два гола в рамките на пет минути в средата на първото полувреме чрез Брадли Баркола и Йоран Заге.

Малко след това Мохамед-Али Чо върна един гол за домакините, но в оставащия час до края на двубоя те така и не успяха да стигнат до изравняването. Пречка пред това се оказа и червеният картон на Мелвин Бард в 75-ата минута, който остави Ница с 10 души на терена.

В класирането кръг преди края ПСЖ е със 73 точки и води с девет пред втория Монако. Ница е на пето място с 54 точки, на четири зад третия Лил.

В друг двубой, игран късно снощи, Реймс се наложи на Олимпик Марсилия с 1:0. Единственото попадение в мача се оказа автоголът на Шансем Мбемба в 33-тата минута.

Загубата практически лишава марсилци от участие в европейските клубни турнири през следващия сезон. Отборът е на осмо място в класирането с 47 точки, на три зад шестия Ланс.