site.btaКаролина се спаси от отпадане в плейофите с четири гола в последната третина, поражение за Колорадо с Александър Георгиев в НХЛ

*Далас води в серията с 3-1 победи, играе се до четири успеха

Каролина беше на 20 минути от отпадането в плейофите на НХЛ, но тимът вкара четири гола в третия период, за да победи Рейнджърс с 4:1 и да намали изоставането си в серията на Изток на 2-3.

Евгений Кузнецов направи 2:1 за гостите от Северна Каролина 13:21 минути преди края на срещата, а преди него в 3:33 от началото на третия период Джордан Стаал изравни. Джордан Мартинук направи 3:1, а в 16:29 минута на частта на празна врата чешкото крило Мартин Некаш оформи крайния резултат. Две асистенции за успеха направи Джак Дрюри.

Джейкъб Труба даде преднина на домакините от Ню Йорк още в 6:23 минута на мача, вкарвайки след индивидуален пробив. Извън този гол, стражът на Каролина Фредерик Андерсен спаси 20 изстрела.

След безрезултатна втора третина, гостите заиграха "ва банк" и благодарение на индивидуалната класа на Стаал и мощта на Дмитрий Орлов, който проби и направи прострелно подаване, започнаха обрата.

Роденият в Русе вратар Александър Георгиев направи 28 спасявания, но Колорадо падна тежко у дома от Далас с 5:1 и може да си гарантира финал на Запад при успех в следващия мач у дома в сряда.

Уайът Джонсън вкара два гола и подаде за още един за победителите. Mиро Хейскинен се отличи с гол и два паса, Сам Стийл направи гол+асистенция, а две подавания отбеляза Джейсън Робъртсън. Вратарят на първенците в Централнaта дивизия Джейк Йотингер отби 26 изстрела.

Джонсън имаше най-важната роля в мача, след като откри резултата в 15:37 минута и благодарение на меле, предизвикано от Кайл Макар. В 5:46 минута на втората част той удвои при числен превес, а Хейскинен в 11:24 минута на частта прати шайбата над дясното рамо на Георгиев за 3:0.

От този момент изходът на срещата беше ясен и макар, че преди да свърши втората третина домакините върнаха едно попадение чрез Кейси Мителстед, третата част започна с гол на Евгений Дадонов за 4:1. Сам Стийл направи 5:1 на празна врата 1:50 минути преди края.

Към 01:51 на 03.06.2024 Новините от днес