site.btaГерманецът Александър Зверев продължава напред на турнира по тенис в Рим

Германецът Александър Зверев продължава напред на турнира по тенис в Рим
снимка: AP Photo/Alessandra Tarantino

Номер 3 на турнира по тенис в Рим Александър Зверев се класира за третия кръг. Шампионът от 2017-а година на състезанието от сериите "Мастърс" ( награден фонд от 9.09 милиона евро) се наложи над италианеца Лучано Дардери със 7:6 (3), 6:2. Този успех увеличава шансовете му да си върне короната след ранните отпадания на Новак Джокович (Сърбия) и испанския ветеран Рафаел Надал.

Германецът имаше проблеми в първия сет, в който трябваше да се бори в тайбрек, най-вече заради агресивната игра на Дардери и добрата му защита. Това се доказa cамо с една възможност за пробив в частта, която обаче не беше реализирана от фаворита. В тайбрека обаче той направи два пробива за 4:1 и оттам нататък показа кой е фаворит.

Във втория сет Дардери, който е на 54-о място в ранглистата на АТР, също опита да се съпротивлява, но загуби ритъма в средата и инкасира пробив за 1:3. Опитният германец веднага затвърди пробива с гейм на 15 и напрактика спечели мача още тук.

Следващият съперник на Зверев ще бъде Нуно Боржеш от Португалия, а в ранните часове на неделния ден волева победа постигна и българската звезда Григор Димитров.

Американецът Тайлър Фриц се наложи над сънародника си Себастиан Корда с 6:3, 6:4, за да си гарантира среща точно с Димитров в третия кръг. Разчитащият на мощен сервис Фриц проби подаването на противника си за 5:3 в първия сет, както и за 4:3 във втория и спечели мача за час и 12 минути. Във втората част той можеше да затвори срещата доста по-рано, опитвайки с нов пробив в деветия гейм. Корда обаче отрази и трите мач-пойнта, които му се изпречиха и остана в мача. Там също се бори здраво, пак отрази две точки за мача, но накрая се предаде.

Още един американец излезе на корта – Бен Шелтън, който обаче падна от китаеца Чжан Чжичжън с 2:6, 4:6.

Към 00:11 на 03.06.2024 Новините от днес