site.btaАрсенал е на първо място във Висшата лига след победа на "Олд Трафорд" срещу Манчестър Юнайтед

снимка: AP/Dave Thompson

Арсенал победи с 1:0 като гост Манчестър Юнайтед и на върха в класирането във Висшата лига на Англия. Лондончани имат 86 точки и са с точка пред шампиона Манчестър Сити, който е изиграл един двубой по-малко.

Гол на Леандро Тросар в 20-ата минута с удар отблизо след асистенция на Кай Хаверц осигури ценния успех в полза на "артилеристите".

Девет минути по-късно Бен Уайт шутира покрай вратата на 20-кратните шампиони на Англия.

Арсенал опита да запази преднината си през второто полувреме. В 77-ата минута Алехандро Гарначо шутира неточно в опита си да изравни. Две минути по-късно Андре Онана се намеси решително след опасен удар на Габриел Мартинели.

Седем минути преди края на редовното време Деклан Райс опита да реши всичко в мача, но отново Онана отби шута на английския национал.

В последните над 10 минути от двубоя, включително и в допълнителното време, теренът стана много тежък заради паднали дъжд, а столичани успяха да издържат на натиска на Юнайтед.

Арсенал спечели едва за втори път на в последните си 17 гостувания на "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" са на осмо място в класирането с 54 точки.