site.btaАрина Сабаленка и Мария Сакари достигнаха до четвъртия кръг на турнира в Рим

Арина Сабаленка и Мария Сакари достигнаха до четвъртия кръг на турнира в Рим
Ирина Сабаленка / снимка: АП/Alessandra Tarantino

Поставената под номер 2 Арина Сабаленка се класира за четвъртия кръг на турнира на клей от сериите "УТА 1000" в Рим.

Във втория си мач в надпреварата в италианската столица белорускинята постигна лесна победа с 6:4, 6:2 над украинката Даяна Ястремска.

Сабаленка не загуби нито веднъж подаването си в мача, като не даде и нито една възможности за пробив на съперничката си. В същото време тя имаше десет възможности да спечели подаването на украинката, като направи това в три от случаите.

За място на четвъртфиналите Сабаленка ще играе с победителката от двубоя между двукратната шампионка Елина Свитолина (Украйна) и Анна Калинская (Русия).

Напред в Рим продължава и гъркинята Мария Сакари. Номер пет в схемата победи със 7:6(4), 6:0 украинката Анхелина Калинина.

Интрига в мача имаше само в първия сет, в който Калинина водеше с пробив при 4:3 гейма, както и с минипробив при 4:2 точки в тайбрека. Сакари обаче успя да обърне хода на решителния 13-и гейм, а след това във втория сет бе пълновластна господарка на корта.

Следващата съперничка на гъркинята ще бъде една измежду Виктория Азаренка от Беларус и Маяр Шериф от Египет.

Към четвъртия кръг на турнира продължават още номер 120 в световната ранглиста Ребека Срамкова от Словакия, която спечели с 6:4, 4:6, 6:4 срещу американката София Кенин, както и румънката Ирина-Камелия Бегу, номер 161 в ранглистата, която отстрани белгийката Елизе Мертенс след 6:2, 6:0.

Към 22:52 на 02.06.2024 Новините от днес