site.btaМедведев, Циципас и Оже-Алиасим достигнаха до третия кръг на турнира в Рим

Медведев, Циципас и Оже-Алиасим достигнаха до третия кръг на турнира в Рим
Даниил Медведев / снимка: АП/Gregorio Borgia

Защитаващият титлата си Даниил Медведев се класира за третия кръг на турнира на клей от сериите "Мастърс 1000" в Рим.

Поставеният под номер 2 в схемата руснак надделя над британеца Джак Дрейпър със 7:5, 6:4. Мачът беше изпълнен с пробиви, но Медведев успя да го измъкне чрез по-големия си опит.

В следващия кръг той ще има за съперник сърбина Хамад Меджедович.

Напред в Рим продължава и Стефанос Циципас. Гъркът победи с 6:7(1), 6:4, 6:4 германеца Ян-Ленард Щруф в най-качествения мач за деня.

Циципас изгуби откриващия сет след тайбрек, след което потроши една от ракетите си и това явно го освободи психологически. До края на мача той бе почти безгрешен и не даде инициативата на Щруф.

За място на осминафиналите Циципас ще спори с британеца Камерън Нори, който отстрани испанеца Хауме Мунар след 6:3, 1:6, 6:3.

Финалистът от "Мастърса" в Мадрид Феликс Оже-Алиасим затвърди добрата си форма с победа над нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп с 6:1, 7:6(6) и също се класира за третия кръг.

Канадецът нямаше проблеми в първия сет, но във втория трябваше да обръща от изоставане от 1:5 гейма. Той отрази и два сетбола, преди в тайбрека да спечели с 8:6 точки.

Следващият съперник на номер 20 в схемата Оже-Алиасим ще бъде номер 9 Алекс де Минор от Австралия, който за 90 минути елиминира испанеца Роберто Карбайес Баена с 6:3, 6:2.

Към 21:14 на 02.06.2024 Новините от днес