site.btaХорхе Мартин спечели спринтовото състезание преди Гран при на Франция в MotoGP

Хорхе Мартин спечели спринтовото състезание преди Гран при на Франция в MotoGP
Хорхе Мартин / снимка: АП/Eric Gay

Испанецът Хорхе Мартин от отбора на Прамак Рейсинг спечели спринтовото състезание, предхождащо същинската надпревара в неделя за Голямата награда на Франция в MotoGP.

На пистата в Льо Ман Мартин водеше колоната от самото начало до самия край и измина 13-те обиколки за 19:49.694 минути. За испанеца това е трета победа от началото на сезона в пет проведени спринтови състезания, като той има и една победа в Гран при, с което е убедителен лидер в генералното класиране.

Втори в днешния старт остана Марк Маркес. Пилотът на Грезини Дукати потегли 13-и, но със страхотно представяне се добра до подиума. Пред него остана единствено Мартин на 2.280 секунди.

Почетната стълбичка се запълни изцяло от испанци, тъй като трети на 4.174 секунди се нареди Маверик Винялес с Априля.

Италианецът Марко Бедзеки изглеждаше сигурен за почетната стълбичка, но четири обиколки преди края пилотът на VR46 загуби контрол над машината си и падна. Световният шампион от Италия Франческо Баная с Дукати пък не завърши заради технически проблем. От това се възползва неговият сънародник и съотборник Енеа Бастианини, който го изпревари в генералното класиране, нареждайки се на четвърто място в днешния ден.

В генералното класиране Хорхе Мартин е първи със 104 точки, следван от Бастианини със 76 и Баная със 75.

Към 03:43 на 11.06.2024 Новините от днес