site.btaИнтер (Милано) вкара пет гола като гост на Фрозиноне в среща от италианското първенство

снимка: Fabrizio Corradetti/La Presse via PA

Шампионите от Интер (Милано) разбиха с 5:0 Фрозиноне в 36-ия кръг на Серия А, а домакините усложниха ситуацията си в битката за оцеляване в елита. Три кръга преди края на сезона общо шест отбора са въвлечени в борбата за оцеляване, като единственият сигурен изпадащ е Салернитана. Интер пък има вече 92 точки, но само с два оставащи до края няма как да прескоми границата от 100.

Лаутаро Мартинес сложи край на головата си суша, разписвайки се в 80-ата минута за 4:0. Таджон Бюканън пък стана първият канадец, който вкарва гол в елита на италианския футбол, разписвайки се за 0:3 13 минути преди края.

Домакините от Фрозиноне в момента са на 16-о място в класирането с два мача предстоящи, докато останалите отбори са с по три. Също така поражението днес сложи край на серията на тима на Еузебио ди Франческо от шест мача без загуба.

Давиде Фратези вкара за Интер през първото полувреме, откривайки резултата. Ян Зомер трябваше да направи сензационно спасяване, за да попречи на Марко Брешианини да изравни пет минути по-късно, когато ударът се насочи към далечния горен ъгъл. Домакините продължиха да търсят равенството и в края на първата част, когато Стефан де Фрай решително спря изстрел на Уалид Шедира, отклонил се в крака на Матиас Суле.

В 38-ата минута Фрозиноне загуби един от опасните си хора в атака – Енрико Мацители трябваше да напусне принудително в 38-ата минута заради разтежение на дясното бедро. Минути по-късно пак Шедира беше в основата на поредната опасност за Фрозиноне, удряйки гредата от външната страна.

Но четвърт част след началото на второто полувреме Марко Арнаутович наклони победата към гостите, след като покачи на 2:0. Николо Барела подхвана атаката, комбинира с Фратези от дясно, а последният просто търколи топката на удобна позиция за австриеца Арнаутович. Малко преди гола Фрозиноне можеше отново да изравни, но топката беше спряна пред вратата в сетния миг. Късметът на Фрозиноне не беше в сила, тъй като те бяха отчаяни от ново изчистване от голлинията. Този път удар на Брешанини бе спрян от случайно появилия се пред гредата Карлос Аугусто.

В последния четвърт час обаче във вратата на Микеле Черофолини спряха нови три топки, за да направят резултата прекалено голям за съпротивата на домакините. В 77-ата минута Бюканън увеличи на 0:3, а в 80-ата и 84-ата се разписаха Лаутаро Мартинес с левия крак – негов 24-и гол за сезона, и Маркус Тюрам, който оформи крайната сметка с красив прехвърлящ удар.