site.btaМария Захарова: Западът се нуждае от редкоземните ресурси на Армения

Мария Захарова: Западът се нуждае от редкоземните ресурси на Армения
Мария Захарова: Западът се нуждае от редкоземните ресурси на Армения
Говорителката на руското външно министерство Мария Захарова. Снимка: AP/Pavel Bednyakov

Западът и САЩ подхождат към Армения с логиката си "да отнемат и ограбват", те се нуждаят от редкоземните ресурси на тази страна, заяви в интервю за ТАСС говорителката на руското външно министерство Мария Захарова.

Тя обърна внимание на различните мнения относно отношенията между Русия и Армения. "Може да продължаваме да се заблуждаваме, а може да погледнем реалността в очите и да видим какво всъщност се случва", посочи  тя.

"Логиката на подхода "отнемай,  граби, присвоявай, унижавай и  унищожавай"  на Запада, за съжаление, е жива и те я прилагат, включително в Кавказ", е убедена Захарова. Като пример тя посочи неотдавнашното посещение в Армения на държавния секретар на САЩ Марко Рубио. "Той не сключи международни договори, които имат задължителен характер за двете страни – не, иначе това би било равноправие. Бяха подписани някои декларативни документи, но при това се проследява очевидна, както казват, тенденция към ресурсоемките и редкоземните сфери, които много интересуват Съединените американски щати“, посочи Захарова.

/ПЙ/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 03:20 на 17.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация