Двама украински командири бяха уволнени заради фалшифицирани доклади от фронта
Генералният щаб на украинските въоръжени сили отстрани от служба двама висши офицери заради фалшифицирани доклади за обстановката на фронта в Харковска област и заяви, че те са се опитали да скрият „истинската обстановка“, предаде ДПА.В изявление на Генералния щаб в социалните мрежи се казва, че командирите са загубили редица позиции и са допуснали грешки във връзка с военните доставки.