site.btaДвама чуждестранни граждани са арестувани в Иран за внос на устройства "Старлинк", съобщи иранската агенция Тасним

Двама чуждестранни граждани са арестувани в Иран за внос на устройства "Старлинк", съобщи иранската агенция Тасним
Двама чуждестранни граждани са арестувани в Иран за внос на устройства "Старлинк", съобщи иранската агенция Тасним
Преносим интернет модем "Старлинк" (долу вдясно). Илюстративно изображение: АП

Четирима души, сред които двама чуждестранни граждани, са били арестувани в Северозападен Иран по подозрения, че са част от "мрежа за шпионаж в полза на Израел и САЩ", съобщи иранската новинарска агенция Тасним, цитирана от Ройтерс.

Чужденците, чиято националност не бе оповестена, са обвинени във вноса на преносими сателитни модеми "Старлинк", което се смята за престъпление в Ислямската република, където достъпът до интернет беше прекъснат в продължение на седем седмици.

От началото на израелско-американската военна операция стотици иранци са били арестувани по обвинение, че "са сътрудничили на неприятелски държави", припомня Ройтерс.

Междувременно иранските въоръжени сили са върнали обратно два танкера, които са се опитали да преминат Ормузкия проток, след като първоначално са им били отправени предупреждения, съобщи Тасним.

Танкерите са плавали под флаговете на Ангола и Ботсвана и са били принудени да променят курса си, тъй като не им е било разрешено да преминат през ключовия морски проток.

/ВА/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 05:13 на 18.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация