site.btaИран заяви, че ограниченията на достъпа до интернет ще останат в сила до края на войната
Достъпът до интернет в Иран ще остане блокиран, докато войната продължава, заяви говорителката на иранското правителство Фатемех Мохаджерани, цитирана от ДПА.
Мохаджерани каза, че правителството подкрепя свободния достъп, но във военно време важат други съображения.
Достъпът до интернет в Иран бе ограничен след началото на американско-израелските атаки срещу страната на 28 февруари и това бе най-дългото прекъсване в историята.
По-голямата част населението в 90-милионната страна има достъп само до съдържание, което е одобрено от държавата, а част от военния и политически елит продължава да използва интернет без ограничения.
Ирански медии продължават да публикуват материали на платформите Телеграм и Екс, които са блокирани за населението като цяло.
Онлайн търговията на практика е в застой и са засегнати стотици хиляди фирми.
/ЛМ/
Свързани новини
Иранците са без достъп до интернет вече повече от 1000 часа, съобщава организацията "Нетблокс"
Корпусът на гвардейците на ислямската революция заяви, че във вторник е предприел 99-ата вълна от операция "Истинско обещание 4"
Антонио Гутериш е много обезпокоен от последните изказвания на Доналд Тръмп за Иран, заяви говорителят на генералния секретар на ООН
Иран заплаши, че ще атакува израелските газови находища в Средиземно море
Началникът на израелския генерален щаб иска увеличаване "на щетите, причинени на режима" в Иран
Доналд Тръмп е единственият, който знае какво ще направи в Иран, заяви говорителката на Белия дом
Русия и Китай наложиха вето на резолюция на Бахрейн за отваряне на Ормузкия проток
Съветът за сигурност на ООН не одобри резолюцията на Бахрейн за защита на търговското корабоплаване през Ормузкия проток
Белият дом опроверга слуховете, че САЩ биха могли да използват ядрено оръжие срещу Иран
Пореден ден на взаимни заплахи между Тръмп и Техеран
Израелският премиер Нетаняху обяви официално, че Израел е атакувал днес железопътни линии и мостове в Иран
Френските граждани Сесил Колер и Жак Пари, осъдени за шпионаж в Иран, са на свобода и пътуват към Франция, обяви Макрон
Израел заяви, че е разрушил още един ключов мост в Южен Ливан
Италианският министър на отбраната предупреди за по-нататъшна ескалация на войната в Иран
Журналиската Китълсън е държана в база на "Катаиб Хизбула" в Иран, пишат две медии
Франция подчерта, че атаките срещу гражданска инфраструктура са нарушение на международното право
Ирански медии съобщават за повсеместни атаки срещу транспортната мрежа
Тръмп за Иран: Една цяла цивилизация ще загине тази нощ
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина