site.btaКлонът на партията на Мелони в родния й римски квартал беше вандализиран
Клонът на италианската управляваща партия „Италиански братя“ на премиерката Джорджа Мелони в родния й квартал „Гарбатела“ в Рим беше вандализиран, предаде АНСА.
На фасадата с червена боя през нощта са били нарисувани сърп и чук и са били надраскани обидни надписи, като „Лъжци“ и „Фашистки боклуци“.
Депутатите Паоло Транкасини и Марко Периса от партията на Мелони, които са и респективно регионален и римски координатор на тази политическа сила, осъдиха атаката и казаха, че тя е била не само акт на сплашване, насочен срещу на политическата общност, но и срещу свободата на всички граждани, участващи в демократичните процеси в Италия.
Те подчертаха, че случилото се е резултат от един климат на ненавист, подклаждана от левицата, в който управляващата партия и премиерката Мелони са обект на постоянни обиди, нападки и заплахи.
/ГГ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина