site.btaЩе запазим жив спомена за ужасяващото престъпление на Холокоста, заяви Мерц при посещението си на мемориалния комплекс "Яд Вашем"
Германският канцлер Фридрих Мерц посети мемориала „Яд Вашем“ по време на визитата си в Израел и отдаде почит на 6-те милиона евреи, убити по време на нацистката диктатура, предаде ДПА.
"Ще запазим жив спомена за ужасяващото престъпление на Холокоста, извършено от германците срещу еврейския народ“, написа Мерц в книгата за посетителите на мемориала.
Той подчерта, че тук, в мемориалния комплекс историческата отговорност, която носи Германия за Холокоста, е осезаема. Мерц добави също така, че Германия трябва да отстоява съществуването и сигурността на Израел. Той изтъкна, че това схващане е част от непроменената сърцевина на отношенията между двете страни и то ще остане такова завинаги.
„Яд Вашем“ е най-големият мемориален комплекс в света. Той беше създаден през 1953 г. и служи като място за възпоменание, изследване, документиране и обучение относно Холокоста. Там има и архив от милиони документи относно геноцида, извършен от нацистите.
/ГГ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина