site.btaОще един медал за България от Европейското първенство по самбо в Тбилиси

Още един медал за България от Европейското първенство по самбо в Тбилиси
Още един медал за България от Европейското първенство по самбо в Тбилиси
снимка: Минко Чернев/БТА (архив)

България спечели още един медал във втория ден на Европейското първенство по самбо и бойно самбо в Тбилиси (Грузия).

Анна-Мария Манушева взе бронз в категория до 65 килограма, където триумфира рускинята Екатерина Дорошенко.

На пето място завършиха Борислав Янаков (до 58 кг) и Таня Радулова (до 54 кг).

В първия ден българските състезатели завоюваха пълен комплект медали. Така страната ни завършва на шесто място с четири отличия, а на първа позиция е Русия с 20, от които 13 златни, 3 сребърни и 4 бронзови.

/ИК/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 03:29 на 09.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация