site.btaТреньорът на Голдън Стейт Стив Кър за решението да поднови договора си: „Все още обичам това, което правя“

Треньорът на Голдън Стейт Стив Кър за решението да поднови договора си: „Все още обичам това, което правя“
Треньорът на Голдън Стейт Стив Кър за решението да поднови договора си: „Все още обичам това, което правя“
снимка: AP Photo/Jeff Chiu

Старши треньорът на баскетболния Голдън Стейт Уориърс Стив Кър заяви, че все още обича работата си след окончателното решение да остане на поста си. Четирикратният шампион в НБА наскоро подписа нов двугодишен договор с организацията.

„Все още обичам това, което правя“, коментира Кър, цитиран от агенция АП.

„Ако бях уморен и изтощен, нямаше да правя това. Но обичам работата си, обичам да тренирам Уориърс и да съм в този град“, добави специалистът.

Бъдещето му в отбора беше под съмнение в края на сезон с 37 победи, който остави Голдън Стейт извън плейофите за четвърти път от седем години. Стив Кър смяташе, че може би е време да се оттегли и на моменти изглеждаше така, след емоционалната му прегръдка със Стеф Къри и Дреймънд Грийн при загубата от Финикс, сложила край на сезона на тима в плей-ин турнира.

Кър отдели около седмица след края на кампанията за Уориърс, преди да реши със съпругата си Марго и останалата част от семейството си, че иска да остане треньор.

 

/КМ/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 03:28 на 09.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация