site.btaБотев (Ихтиман) е новият носител на Купата на Аматьорската лига след убедителна победа над Марица (Милево)

Ботев (Ихтиман) е новият носител на Купата на Аматьорската лига след убедителна победа над Марица (Милево)
Ботев (Ихтиман) е новият носител на Купата на Аматьорската лига след убедителна победа над Марица (Милево)
БТА, Ботев (Ихтиман), участник в първенството на Югозападната Трета лига. снимка: фейсбук-страница на клуба (архив)

Ботев (Ихтиман) е новият носител на Купата на аматьорската лига, след като на финала в Пазарджик победиха с 4:1 Марица (Милево).

Двата отбора по пътя си до тук отстраниха отборите в своите зони – Югозападна за ихтиманци и Югоизточна за тима на Милево, а след това играха и полуфинали. Там Ботев (Ихтиман) елиминира Бдин (Видин), а милевци бяха категорични с 5:2 над Септември (Тервел).

Отборът на Марица (Милево), който се намира в най-добрия момент от историята си с първото си влизане в Трета лига и първо участие на финал за национален турнир, поведе още в 13-ата минута чрез Христо Стоянов и доминираше във владенето на топката.

Но всичко се промени в 36-ата минута, когато голмайсторът на тима беше отстранен от игра с директен червен картон заради груб фаул в гръб.

Този резултат се запази до 73-ата минута, а след това Марица (Милево) рухна. Димитър Панталеев изравни, а в 77-ата минута бившият футболист на Левски, Ботев (Враца) и Локомотив (София) Стефан Велев вкара за 2:1 за ихтиманския тим.

В последните пет минути паднаха нови два гола във вратата на отбора от Милево, като се разписаха Мартин Тенев и друг бивш футболист на Левски Борислав Балджийски.

Турнирът за Купата на Аматьорската лига се провежда ежегодно и е за отбори от Трета лига и надолу. В него могат да участват всякакви непрофесионални отбори, но за тези от Трета лига е задължително да играят. Победителят и финалистът получават награден фонд, осигурен от Аматьорската лига. Също така носителят на Купата получава директна квота за Купата на България през следващия сезон и не играе в регионалните квалификации.

През миналата година Купата стана притежание на отбора на Ямбол 1915, който се наложи след дузпи над Черноморец (Балчик).

/АВ/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 03:02 на 09.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация