site.btaТреньорът на Наполи Антонио Конте: „Не мисля, че заслужавахме да загубим, трябва да си осигурим място в Шампионската лига“

Треньорът на Наполи Антонио Конте: „Не мисля, че заслужавахме да загубим, трябва да си осигурим място в Шампионската лига“
Треньорът на Наполи Антонио Конте: „Не мисля, че заслужавахме да загубим, трябва да си осигурим място в Шампионската лига“
снимка: AP Photo/Luca Bruno

Старши треньорът Антонио Конте смята, че Наполи не е заслужавал да загуби с 2:3 от Болоня, но също така призна, че „очевидно не е случайност“, ако тимът продължи да изостава от върха в Серия А.

„Когато натискаш, трябва да го правиш както трябва, защото ако го правиш само наполовина, просто ще бъде напразно“, коментира Конте пред DAZN Italia.

„Можехме да бъдем по-решителни, но не за първи път този сезон изоставахме с 0:2, така че това означава, че не е случайност. Очевидно трябва да бъдем по-решителни, защото това продължава да се случва. Успяхме да се върнем в правилната посока, опитахме да спечелим и натиснахме здраво, но ако не можеш да спечелиш, тогава поне трябва да се опиташ да не загубиш. Не мисля, че заслужавахме да загубим, но такива неща се случват“, продължи наставникът на Наполи.

„Има още два мача, трябва да презаредим батериите, да си осигурим място в Шампионската лига в тези две срещи и да се опитаме да дадем най-доброто от себе си. Не съм разстроен от представянето. Видях, че момчетата искаха да си свършат работата“, добави Антонио Конте.

 

/КМ/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 05:06 на 18.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация