site.btaМари-Луиз Ета отмести фокуса от себе си след първата победа на Унион Берлин по нейно ръководство

Мари-Луиз Ета отмести фокуса от себе си след първата победа на Унион Берлин по нейно ръководство
Мари-Луиз Ета отмести фокуса от себе си след първата победа на Унион Берлин по нейно ръководство
Снимка: Torsten Silz/dpa via AP

След като постигна първата си победа с Унион Берлин в Бундеслигата срещу Майнц в неделя, треньорът на тима Мари-Луиз Ета остана скромна и предпочете да отмести фокуса от себе си, съобщава ДПА.

"Щастлива съм за целия отбор, за щаба и за момчетата", каза Ета след успеха с 3:1. 

Тя бе назначена на поста през миналия месец, като стана първата жена треньор на елитен отбор в едно от петте най-големи първенства в Европа. В първите си три мача тя допусна две загуби и направи едно равенство.

"Разбира се като треньор съм и много щастливи, защото в крайна сметка целта във футбола винаги е да спечелиш и когато постигнеш това, имаш хубаво чувство", каза германката.

Ета пое отбора като временен треньор и се очаква мачът с Аугсбург в събота да бъде нейният последен засега.

"Беше ясно съобщено и работя още една седмица с момчетата. Ще направим всичко възможно да ги подготвим добре и да спечелим още три точки у дома", каза тя.

От следващия сезон Ета ще бъде треньор на женския тим на Унион Берлин, нещо, което тя не вижда като стъпка назад.

/ХБ/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 02:06 на 18.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация