site.btaТимът на Ред Бул във Формула 1 иска да запази Макс Ферстапен и да се върне на върха

Тимът на Ред Бул във Формула 1 иска да запази Макс Ферстапен и да се върне на върха
Тимът на Ред Бул във Формула 1 иска да запази Макс Ферстапен и да се върне на върха
Снимка: AP Photo/Marta Lavandier

Тимът на Ред Бул във Формула 1 иска да се върне на върха през 2027 година, заяви френският директор на отбора Лоран Мекис, цитиран от АФП. Той отрече и слуховете за напускане на четирикратния световен шампион Макс Ферстапен.

В интервю за АФП 49-годишният инженер уверява, че парижанинът Исак Аджар е "солиден" и "много добре интегриран" в тима, който шесткратен шампион и при конструкторите, за последно през 2022 и 2023 с Ферстапен. 

Нидерландският пилот бе на крачка от спечелването на пета титла в края на миналия сезон, но има труден старт през настоящата кампания, като е на седмо място с класирането, а отборът е далеч от Марцедес, Ферари и Макларън.  

"Не успяхме да дадем на Макс и Исак кола, която да има нужната постоянност и да имат необходимата сигурност", признава Макис.  "Макс е в центъра на нашия проект. Той е с нас във всеки проблем. Замесен е във всичките ни стратегически решения за бъдещето", каза още Лоран Макис.

"Празнувахме десет години на Макс в Оракъл Ред Бул Рейсинг. Докато успяваме да му даваме бърза кола година след година, ще го виждате усмихнат", обеща директорът.

Французинът, който прекара голяма част от кариерата си в групата на Ред Бул - Торо Росо, Рейсинг Булс и Ред Булс Рейсинг, който ръководи от юли, подкрепя и Исак Аджар, който кара едва втория си сезон във Формула 1 и първи редом до Ферстапен.

 

/ХБ/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 07:33 на 12.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация