site.btaМидълзбро и Саутхямптън не си вкараха голове в първия полуфинален плейоф за място във Висшата лига

Мидълзбро и Саутхямптън не си вкараха голове в първия полуфинален плейоф за място във Висшата лига
Мидълзбро и Саутхямптън не си вкараха голове в първия полуфинален плейоф за място във Висшата лига
Снимка: Adam Davy/PA via AP

Мидълзбро и Саутхямптън завършиха 0:0, оставяйки полуфиналния плейоф за място в английската Висша лига да бъде решен в реванша. Срещата беше оцветена от „шпионски скандал“ в часовете преди мача, след като излезе информация, че човек от щаба на „светците“ е шпионирал тактическа тренировка на домакините.

Но въпреки това Боро доминираше през по-голямата част от първия мач на стадион „Ривърсайд“ и играчите им напуснаха разочаровани от нулевото равенство. Големият грешник за тях беше Томи Конуи, който се отличи с пропуски.

„Светците“ имаха няколко големи положения в края на мача, но също не успяха да отбележат гол. Най-близо до попадението за тях беше капитанът в тези минути Тейлър Харууд-Бейлис, чийто удар с глава се отби в гредата. Точно както в другия мач между Милуол и Хъл снощи, реваншите ще започнат след два пъти по 0:0.

Милуол е домакин в своята двойка на 11-и май, докато ден по-късно Мидълзбро ще се премести Южния бряг, за да изиграе реванша със Саутхямптън.

/АВ/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 23:14 на 09.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация