site.btaОБНОВЕНА Тервел Замфиров зае осма позиция, Радослав Янков завърши 13-и в паралелния слалом от Световната купа по алпийски сноуборд в Шпиндлерув Млин
Бронзовият медалист от Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина Тервел Замфиров отпадна на четвъртфиналите в паралелния слалом от Световната купа по алпийски сноуборд в Шпиндлерув Млин (Чехия).
Българинът отстъпи в четвъртфиналната си серия пред лидера за Световната купа и бъдещ победител Маурицио Бормолини (Италия), изоставайки на 0.72 секунди. Той се нареди осми в крайното класиране.
Бормолини триумфира в паралелния слалом, надделявайки в големия финал над японеца Росуке Шинохара.
На осминафиналите Замфиров завърши след далия най-добро време в квалификациите Даниеле Багоца, но впоследствие италианецът беше дисквалифициран и българинът продължи към четвъртфиналите.
Радослав Янков приключи участието си на осминафиналите, след като изостана с 0.27 секунди в директния спор с австриеца Андреас Промегер и завърши на 13-а позиция. Преди това Янков беше с 12-о време в квалификациите, а Замфиров с 16-о.
Третият българин в състезанието Александър Кръшняк не успя да преодолее пресявките, след като не завърши второто спускане по синьото трасе и в крайна сметка зае 31-о място.
При жените България няма участничка, след като Малена Замфирова пострада тежко при инцидент на пистата в чешкия курорт Шплиндерув Млин по-рано тази седмица, но в знак на подкрепа целият български тим беше с ленти на лицата с каквито кара 16-годишната Малена. Някои от състезателките също бяха сложили ленти на лицата си.
Победата грабна японката Цубаки Мики, която в големия финал изпревари Зузана Мадерова (Чехия). Тя е начело в подреждането при дамите с 909 точки.
Маурицио Бормолини води в генералното класиране за Световната купа при мъжете с 820 точки, а е на върха и в дисциплината - паралелен слалом с 232 точки.
Радослав Янков е 11-и с 332 точки, а Тервел Замфиров заема 13-о място с 316.
В класирането в паралелния слалом Александър Кръшняк е шести със 106 точки, Замфиров е 11-и със 70, а Замфиров е 19-и с 45 точки.
До края на сезона в Световната купа в алпийския сноуборд остават още два кръга.
/КМ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина