site.btaИталианки триумфираха с титлата на шейни по двойки в дебюта на дисциплината при жените на Олимпийски игри
Италианките Андреа Вьотер и Марион Оберхофер спечелиха олимпийската титлата при шейните на двойки на Игрите в Милано-Кортина. Това бе дебютът за тази дисциплина при жените на Олимпийски игри, като италианките са първите шампионки.
Представителките на домакините бяха най-добри на улея в Кортина д'Ампецо, като водеха и след първия манш и ликуваха след втория с общо време 1:46.284 минута.
Германките Даяна Айтбергер и Магдалена Матшина останаха със сребърните медали, като изостанаха с 0.120 секунди от шампионките.
Третото място и бронзът бяха за австрийската двойка Зелина Егъл и Лара Михаела Кип. Те дадоха общо време 1:46.543 минута.
Крайно класиране, шейни двойки при жените: 1. Андреа Вьотер и Марион Оберхофер (Италия) - 1:46.284 минута 2. Даяна Айтбергер и Магдалена Матшина (Германия) - на 0.120 3. Зелина Егъл и Лара Михаела Кип (Австрия) - на 0.269
/ХБ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина