site.btaСофийският университет спечели първите три места на Републиканската студентска олимпиада по програмиране

Софийският университет спечели първите три места на Републиканската студентска олимпиада по програмиране
Софийският университет спечели първите три места на Републиканската студентска олимпиада по програмиране
Снимка: Софийски университет

Трите отбора на Факултета по математика и информатика (ФМИ) на Софийския университет „Св. Климент Охридски" завоюваха първите три места на XXXVIII Републиканска студентска олимпиада по програмиране, съобщиха от университета.

Посочиха, че олимпиадата се е провела в Техническия университет в Габрово с участието на 19 отбор  от девет университета. В олимпиадата са участвали студенти и преподаватели от университети от София, Варна, Пловдив, Русе, Шумен, Габрово, Велико Търново, Благоевград и Бургас.

Първото място, с 12 решени задачи, спечели отборът в състав Даниел Трополинов, Румен Михов и Ясен Пенчев. На второ място с 11 решени задачи и по-добро време се класираха Иван Лупов, Велислав Гърков и Теодор Тотев, а третото място, също с 11 решени задачи, зае отборът на Александър Янев и Петър Михов. Отборите на ФМИ бяха водени от проф. д-р Милен Петров, казаха още от университета.

/ИПД

/АУ/

„Час ЛИК“ на БТА е мястото за срещи отблизо с лицата на българската култура, наука, образование и религия. Подкастът може да бъде проследен в интернет страницата и в YouTube канала на БТА.

 

Списание ЛИК

В допълнение

Избиране на снимки

Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.

Изтегляне на снимки

Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 01:14 на 06.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация