site.btaУченици от Клуб “Дигитална фотография” от Омуртаг събраха свои снимки в изложба

Ученици от Клуб “Дигитална фотография” от Омуртаг събраха свои снимки в изложба
Ученици от Клуб “Дигитална фотография” от Омуртаг събраха свои снимки в изложба
Снимка: Община Омуртаг

Учениците от клуб „Дигитална фотография“ към Профилирана гимназия „Симеон Велчев“ в Омуртаг подредиха самостоятелна фотоизложба. Експозицията е част от традиционните Юнски празници в града. Младите фотографи представят своите най-добри творби, с което демонстрират уникален поглед към света, информират от общинската управа. 

В работата си в клуба младите хора са подкрепяни и напътствани от учителя по география и икономика Георги Димитров. Клубът развива дейност вече 15 години, а сега в него членуват десетина ученици от осми до 11. клас, привлечени от фотографията, каза за БТА директорът на гимназията Димитър Димитров. По думите му през всичките тези години в заниманията към клуба са преминали близо сто младежи. Те снимат училищни събития и мероприятия и така показват наученото. Техни снимки красят коридорите на училището през годините. Различното сега е, че изложбата напуска пределите на образователната институция и се среща с обществеността на Омуртаг. 

Димитър Димитров обясни, че за да продължава дейностите, ръководството на учебното заведение използва различни източници на финансиране на клуба - от програми на Министерството на образованието и науката за извънкласни дейности, през разработването и печеленото на проекти. 

На снимките в Обредния дом младите фотографи са заснели себе си и приятелите си. Могат да се видят природни обекти, цветя, има кадри от ученически екскурзии. “Учениците снимат нещата от живота и всичко, което ги е впечатлило”, отбеляза директорът. 

Гост на откриването на изложбата бе заместник-кметът на община Омуртаг Радостина Дончева, която връчи поздравителен адрес от името на кмета Джунейт Йонузов. Дончева изрази възхищението си от умението на младите фотографи да улавят красотата в детайлите около нас и да разказват истории без нито една дума. От името на кмета Йонузов и цялото ръководство на Община Омуртаг заместник-кметът пожела на учениците нестихващ ентусиазъм, още много реализирани проекти, смели творчески идеи.

/ТС/

„Час ЛИК“ на БТА е мястото за срещи отблизо с лицата на българската култура, наука, образование и религия. Подкастът може да бъде проследен в интернет страницата и в YouTube канала на БТА.

 

Списание ЛИК

В допълнение

Избиране на снимки

Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.

Изтегляне на снимки

Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 04:03 на 17.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация