site.btaДве училища в Нова Загора получиха анонимни сигнали за поставени взривни устройства

Две училища в Нова Загора получиха анонимни сигнали за поставени взривни устройства
Две училища в Нова Загора получиха анонимни сигнали за поставени взривни устройства
Снимка: кореспондент на БТА в Сливен Велина Василева (архив)

Служители на Районното управление в Нова Загора работят по случаи на анонимни сигнали за поставени взривни устройства в две училища в града, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Сливен.

Вчера на електронните пощи на двете учебни заведения са били получени заплахи за поставени взривни устройства. Незабавно са предприети действия съгласно установения протокол за реакция при подобни случаи.

След извършените проверки не са открити опасни предмети. По случаите са образувани досъдебни производства.

Работата по установяване на извършителите продължава.

Сигнали за взривни устройства в детски и учебни заведения имаше през изминалите два дни в различни градове в страната.

/АБ/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 21:40 на 09.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация