Община Разград – Прессъобщение

site.btaКметът Добрин Добрев се срещна с представители на пенсионерските клубове в община Разград

Кметът Добрин Добрев се срещна с представители на пенсионерските клубове в община Разград
Кметът Добрин Добрев се срещна с представители на пенсионерските клубове в община Разград
Снимка: Община Разград

Кметът на Община Разград Добрин Добрев се срещна с представители на пенсионерските клубове в общината днес. 

Повод за срещата бе представяне на Отчета за постигнатото през втората година от Мандат 2023-2027 г., както и актуални теми от развитието на региона.

Представителите на пенсионерските клубове бяха първите, които получиха току-що отпечатаното печатно издание на Отчета за 2025 г. В него са представени по секторни политики част от дейностите, извършени през миналата година от Община Разград. 

Пред участниците в срещата Кметът Добрин Добрев представи и част от проектите, чиято реализация стартира през настоящата година. Той уточни, че част от дейностите се извършват поетапно през няколко години и вече започват да се виждат резултатите от това. Кметът даде за пример почистването на уличните шахти, 500 от които вече са почистени, както и изграждането на Центъра за видеонаблюдение и ремонтите на светофарите. Кметът Добрин Добрев съобщи, че вече има избран изпълнител на дейностите по благоустрояване на района около коритото на река Бели Лом и в скоро време те ще стартират. Район по район той представи и предстоящите работи: изграждане на повдигнати пешеходни пътеки по ул. „Жеравна“, ремонти в улиците около ПГПЧЕ,  ремонтът на сградата на ДКЦ-1, работата по проекти във и около Регионалния исторически музей и в местността „Пчелина“, приключване на изграждането на осветление в жк „Орел“ в частта, в която нямаше такова, предстоящ ремонт на пътя към Гробищния парк, ремонти на 4 междуселищни пътя и други. Кметът Добрин Добрев обяви и, че ще се увеличи капацитетът на Домашния социален патронаж. В отговор на въпрос за транспортната схема, той обясни, че голяма част от проблемите за решаване са свързани с ангажименти на държавата и за решаването им ще се комуникира с представителите на държавната власт, включително народните представители от региона. 

Предстоят и ремонти на пенсионерските клубове, които са заявили подобна необходимост – съобщи още Кметът Добрин Добрев.

Представителите на пенсионерските клубове поздравиха Кмета Добрин Добрев за това, че въпреки липсата на средства се правят много неща за общината в различни сфери. 

Кметът Добрин Добрев покани представителите на пенсионерските клубове на предстоящите събития от богатия културен календар на Община Разград – 24 май, Белите нощи на Разград, Панаира на киселото мляко и други. 

 

 

 

БТА публикува този текст съгласно чл. 5, ал. 1, т. 3 и ал. 3 от Закона за Българската телеграфна агенция

В допълнение

Избиране на снимки

Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.

Изтегляне на снимки

Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 05:18 на 16.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация