site.btaДелегация на Конституционния съд на България беше на официално посещение в Конституционния съвет на Франция
Делегация на Конституционния съд (КС) на България беше на официално посещение в Конституционния съвет на Франция в Париж, съобщиха от КС.
Темите, които бяха обсъдени, включваха политическите права, законността на изборите и контрола върху финансирането на политическите партии, както и свободата на изразяване във връзка с фалшивите новини като заплаха за демокрацията.
Българската делегация пристигна във френската столица по покана на Съвета и бе представена от председателя на КС Павлина Панова, конституционните съдии Атанас Семов, Янаки Стоилов и Невин Фети, както и от юристите в Съда Александър Цеков и Стилияна Стоянова. От страна на домакините участие взеха Вероник Малбек, член на Конституционния съвет, Алин Атчрими, старши специалист в кабинета на председателя, както и Катрин Льороа, главен секретар на Конституционния съвет, и Стефан Котин, ръководител на Документационния център на Съвета.
Българската делегация се срещна и с председателя на Конституционния съвет Ришар Феран.
Визитата продължи с двустранна работна среща, на която двете конституционни юрисдикции имаха възможност да обменят идеи и опит, свързани с практиката им.
В началото на миналия месец делегация на Конституционния съд на България се срещна в Букурещ с представители на Конституционния съд на Румъния.
/ТТ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина