site.btaТретото издание на „Голямата диктовка“ ще се проведе в Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“

Третото издание на „Голямата диктовка“ ще се проведе в Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“
Третото издание на „Голямата диктовка“ ще се проведе в Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“
Снимка: Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“

„Голямата диктовка III“ – „Пазител на българския език“ ще се проведе днес, 8 май, от 13:00 ч. в читални 4 и 5/6 на Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“, съобщават домакините на събитието. 

Тази година изданието е посветено на 150-годишнината от избухването на Априлското въстание.

Независимо дали годината е 2026 или 1878, българският език е и ще продължи да бъде мост между поколенията, исторически извор и основен инструмент за самоизразяване. Благодарение на родната ни писменост сме на страница разстояние от премеждията и мислите на нашите предшественици. Тя съхранява и възвисява историята, отразява настроенията и съжденията на българина и оформя националната идентичност, казват от Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“.

Събитието се реализира с финансовата подкрепа на Министерството на културата.

/ТС/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 00:33 на 10.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация