site.btaВ Самоков наградиха абитуриенти с отличен успех

В Самоков наградиха абитуриенти с отличен успех
В Самоков наградиха абитуриенти с отличен успех
На централния площад „Захарий Зограф“ в Самоков се състоя празнична церемония по награждаване на абитуриенти с отличен успех. Снимка: Кореспондент на БТА в Самоков Иван Ласкин

На централния площад „Захарий Зограф“ в Самоков се състоя празнична церемония по награждаване на абитуриенти с отличен успех. Тази година отличените са 81. 

Те получиха почетни плакети от кмета на общината Ангел Джогов, заместник-кметовете Станимира Давидова и Венета Галева и от секретаря на администрацията Станислава Цветкова. 

Кметът Ангел Джоргов каза, че отличните им оценки показват, че през последните години са били усърдни в училище и са показали отношение към учителите и родителите, както и към собственото си бъдеще. Той пожела много успех занапред в живота и добави, че вижда много успешни хора – бъдещи лекари, адвокати и други. 

Най-много тази година са отличниците от Профилирана природо-математическа гимназия „Константин Фотинов“ - 33-ма. Освен от гимназията наградени бяха и отличниците от Спортно училище „Никола Велчев“, Средно училище „Отец Паисий“ и Професионална техническа гимназия „Никола Й. Вапцаров“. 

 

/БИ/

В допълнение

Избиране на снимки

Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.

Изтегляне на снимки

Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 04:54 на 12.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация