site.btaВоенни унищожиха силно корозирала мина в северно от Казанлък

Военни унищожиха силно корозирала мина в северно от Казанлък
Военни унищожиха силно корозирала мина в северно от Казанлък
Снимка: Министерство на отбраната

Специалният екип от батальона за обезвреждане на невзривени бойни припаси от батальона за защита на силите, от състава на Втора механизирана бригада в Стара Загора разузнаха, транспортираха и унищожи силно корозирала осколочно-фугасна 82 мм мина без взривател. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната.

В съобщението е допълнено, че боеприпасът е открит при извършване на изкопни дейности северно от град Казанлък. 

Под ръководството на лейтенант Стоян Стоянов и при стриктно спазване на мерките за безопасност, боеприпасът е унищожен на учебен център „Люляк”.

Военнослужещите са действали по разпореждане на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов и по заповед на командира на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков.

БТА припомня, че през март военнослужещи унищожиха невзривен боеприпас, открит в Казанлък

/РИ/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 01:30 на 18.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация