site.btaВоенни унищожиха силно корозирала мина в северно от Казанлък
Специалният екип от батальона за обезвреждане на невзривени бойни припаси от батальона за защита на силите, от състава на Втора механизирана бригада в Стара Загора разузнаха, транспортираха и унищожи силно корозирала осколочно-фугасна 82 мм мина без взривател. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната.
В съобщението е допълнено, че боеприпасът е открит при извършване на изкопни дейности северно от град Казанлък.
Под ръководството на лейтенант Стоян Стоянов и при стриктно спазване на мерките за безопасност, боеприпасът е унищожен на учебен център „Люляк”.
Военнослужещите са действали по разпореждане на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов и по заповед на командира на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков.
БТА припомня, че през март военнослужещи унищожиха невзривен боеприпас, открит в Казанлък
/РИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина