site.btaОбщина Стара Загора осигурява до 7 юни контейнери за събиране на едрогабаритни отпадъци в различни квартали

Община Стара Загора осигурява до 7 юни контейнери за събиране на едрогабаритни отпадъци в различни квартали
Община Стара Загора осигурява до 7 юни контейнери за събиране на едрогабаритни отпадъци в различни квартали
Снимка: БТА, архив

От 15 май до 7 юни в дните от петък до неделя Община Стара Загора ще осигурява контейнери за събиране на едрогабаритни отпадъци в различни квартали, съобщиха от администрацията. Инициатива е част от кампанията „Красиви  квартали“ за почистване на града и е насочена към подобряване на средата и поддържането на по-чисти междублокови пространства и обществени територии. 

От днес до 17 май контейнери ще бъдат разположени в кварталите „Три чучура – юг“ и „АПК“. През следващата седмица (22-24 май) жителите на кварталите „Кольо Ганчев“ и „Самара 3“ мога да се възползват да изхвърлят непотребни обемни вещи. В последните дни на май (29-31 май) контейнери за едрогабаритни отпадъци ще бъдат разположени в Центъра/Аязмо и в квартал „Зора“. Последните квартали, които са включени в инициативата, са „Самара 1“ и „Самара 2“ в периода 5- 7 юни.

В контейнерите могат да бъдат изхвърляни едрогабаритни отпадъци от домакинствата, с изключение на електрическо и електронно оборудване, автомобилни гуми и опасни отпадъци.

От администрацията напомнят, че за излязло от употреба електрическо и електронно оборудване е осигурена възможност за безвъзмездно предаване чрез мобилни екипи. Дейността се извършва по договор с организацията по оползотворяване.

През изминалия уикенд близо 700 кг текстилен отпадък е събран в Стара Загора по време на акция в квартал "Казански".  От края на 2024 година в общината функционира и площадка за разделно събиране на отпадъци, намираща се в квартал „Железник“.

През следващата седмица в Стара Загора се организира и пролетна акция за събиране на опасни отпадъци.

/ТНП/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 02:22 на 09.06.2026 Новините от днес

Софийска градска прокуратура внесе в съда искане за вземане на мярка за неотклонение задържане под стража спрямо двамата обвиняеми за пътнотранспортното произшествие на Челопешко шосе, при което загинаха 4 лица, а други 5 са със средни телесни повреди

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация