site.btaОмбудсманът Велислава Делчева ще открие кампанията за възрастните хора „Живот и здраве да е“

Омбудсманът Велислава Делчева ще открие кампанията за възрастните хора „Живот и здраве да е“
Омбудсманът Велислава Делчева ще открие кампанията за възрастните хора „Живот и здраве да е“
Омбудсманът Велислава Делчева. Снимка: Минко Чернев/БТА, архив

От 11:00 ч. в пенсионерския клуб на бул. „Димитър Петков“ в София омбудсманът Велислава Делчева ще се срещне с възрастни хора и заедно ще открият кампанията „Живот и здраве да е“. Инициативата е подкрепена от специалистите на лаборатория „Рамус“.

Кампанията акцентира върху значението на профилактиката като ключов фактор за ограничаване на хроничните незаразни заболявания, сред които сърдечно-съдовите и онкологичните заболявания, хроничната обструктивна белодробна болест и диабетът. Фокус ще бъде поставен и върху навременните изследвания и ранната диагностика, които дават възможност за по-ефективно лечение, по-добър контрол върху здравословното състояние и по-високо качество на живот.

По време на срещата гражданите ще могат да поставят всякакви въпроси, свързани с доходи, високите цени, достъпа до здравеопазване, проблемите при процедурите пред ТЕЛК и НЕЛК и ще бъдат консултирани от омбудсмана и експертите на институцията.

/МК/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 02:13 на 09.06.2026 Новините от днес

Софийска градска прокуратура внесе в съда искане за вземане на мярка за неотклонение задържане под стража спрямо двамата обвиняеми за пътнотранспортното произшествие на Челопешко шосе, при което загинаха 4 лица, а други 5 са със средни телесни повреди

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация