site.btaВ училище „Пейо Яворов“ в Милано продължават занятията на салона на съвременната българска литература за деца и младежи
Продължава работата в салона на съвременната българска литература за деца и младежи, занятията в рамките на който ще се състоят днес, 26 октомври, в училище „Пейо Яворов“ в Милано, между 10:30 – 13:30 ч. Това съобщи просветното средище на Фейсбук страницата си.
Участниците в Салона вчера посетиха Брунате, където се включиха в работни сесии.
Покана за събитието отправиха по-рано от Министерството на образованието и науката, Културната асоциация „Тук България“, Българското училище „Пейо Яворов“ в Милано, Културната асоциация „Паралел 43“ и Българското училище „Асен и Илия Пейкови“ в Рим, Флоренция и Авелино.
Сред гостите и модераторите тази година са: Здравка Евтимова, Цвета Брестничка, Иван Раденков, Милен Хальов, Слави Стоев и Зарина Василева.
Третото издание на Салона ще се фокусира върху две основни теми:
– Четенето дава самочувствие и посоки в живота: четене и избор на литература за юноши и младежи (12 – 19 години);
– адаптиране и създаване на литература за деца и младежи (творчески ателиета в малки групи с участието на български писатели).
По време на Салона участниците имат възможност да проучат собствения си творчески потенциал в създаването на кратки литературни текстове; да обогатят творчески методическите си умения; да овладеят и конкретни методи и техники за адаптиране на литературни текстове. Резултатите от работните ателиета – оригинални или адаптирани текстове – ще бъдат приложени в реална учебна среда.
По време на Салона се представят нови книги на български автори за деца и младежи.
/АГ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина