site.btaВарненският клуб "Бруно Бастос БЖЖ" спечели отборната титла в международно състезание от веригата "Граплинг индъстриз" в София
Варненският клуб "Бруно Бастос БЖЖ" спечели отборната титла в международното състезание по граплинг от веригата "Граплинг индъстриз", което се проведе в частно училище "Св. Георги" в София. С 430 записани участници, надпреварата се проточи през по-голямата част от деня, като кантарът започна по график в 7:30 ч.
В състезанието имаше участници освен от България, от Албания, Белгия, Германия, Гърция, Израел, Косово, Ливан, Република Северна Македония, Румъния, Сърбия, Тайланд, Турция, Украйна, Франция, Швеция.
Правилникът на "Граплинг индъстриз" беше частично променен за това събитие. Впечатление правеха големият брой разрешени хватки за предаване: дори и в младежката група бяха позволени често изключвани при младежите техники като анаконда и д'Арс. За сметка на това гилотини бяха позволени само на земя, не и в стойка (макар че използването им като захват не се забраняваше - детайл, който може и да не беше ясен на всички състезатели).
За сметка на това, при възрастните дори белите пояси можеха да показват майсторски умения в ключовете на китките и глезените, гогоплати и Езикиели.
От друга страна, вече не се брояха "преимущества" - победата е със събмишън, по точки, или със съдийско решение.
Особено внимание привлякоха три решения на организаторите. Първото – да се присъждат точки за вземане на горна позиция, дори когато тя е отстъпена с цел атака за събмишън. Второто – довеждането до земя да носи точки само ако е последвано от преминаване зад гърба. Третото – да се присъждат две точки на състезател, чийто опит за събмишън е бил прекъснат поради излизане извън очертанията на тепиха.
Тези промени изглеждат насочени към приближаване на формата до подготовка за ММА, където отстъпването на горна позиция е далеч по-рисковано.
Мачовете бяха динамични и зрелищни, като се видяха както редки техники, така и силни представяния на утвърдени и нови състезатели, а победител в отборната надпревара стана "Бруно Бастос БЖЖ-Варна" със 7 златни, 6 сребърни и 2 бронзови медала.
Впечатление направи участието на шведските участници от "Хелзингборг Комбат Клуб", спечелили 8 златни и 1 сребърен медал и второ място в отборното класиране. Техните състезатели допуснаха само 2 загуби във всичките си мачове.
Трето място зае гръцкият спортен клуб "Полимахос", а 4 и 5 място заеха съответно българските състави на "Оупън мат БЖЖ" и "Апекс пърформанс".
При децата на първо място е клуб "Оупън мат БЖЖ", чиито най-малки състезатели спечелиха 14 златни, 19 сребърни и 14 бронзови медала. На второ място е клуб "Джи Еф тийм", спечелил 10 златни, 3 сребърни и 4 бронзови отличия при децата.
Състезанието се проведе по традиционния за веригата формат "всеки срещу всеки", който гарантира на участниците по няколко срещи в рамките на дивизията, независимо от резултатите.
/ДВ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина