site.btaБългарското училище „Проф. Иван Шишманов“ във Виена отпразнува края на учебната година
Тържество по случай края на учебната година, в рамките на което бяха връчени свидетелства за завършване на учениците, се състоя в Българското училище „Проф. Иван Шишманов“ във Виена. Празникът премина на 30 май в розовата градина Volksgarten, информира учебното заведение във Фейсбук страницата си.
„Сред аромата на розите и в непосредствена близост до българската роза, засадена от нашето училище, ученици, учители, родители и гости споделиха един незабравим ден, изпълнен с радост, вълнение и гордост от постигнатото през изминалата учебна година“, разказаха от преподавателския екип.
Празничната програма беше подготвена от ученици на училището и включваше рецитали, народни танци и латино танци.
Специален момент от събитието беше тържественото изпращане на учениците от 1. до 4. клас, както и на абитуриентите от Випуск 2026, които завършват своя път в Българското училище и поемат към нови предизвикателства и възможности.
Сред официалните гости на празника беше Десислава Найденова-Господинова – посланик на България в Австрия, която отправи сърдечно приветствие към учениците, учителите и родителите и подчерта значението на българското образование зад граница за съхраняването на езика, културата и националната идентичност.
По стара българска традиция празникът завърши с разчупване и споделяне на домашна погача – символ на единството, добротата и сплотената общност, която заедно изграждаме, разказаха от училищния екип.
От училището изразиха и благодарност към всички ученици, учители, родители и приятели на училището за труда, подкрепата и вдъхновението през цялата учебна година.
„Честито на всички наши ученици и специално на абитуриентите от Випуск 2026! Гордеем се с вас и ви пожелаваме смело да следвате мечтите си, да пазите българския език в сърцата си и винаги да носите със себе си знанието, което сте получили в нашето училище. На добър час!“, пожелаха от преподавателския екип.
Българското училище „Проф. Иван Шишманов“ във Виена предлага обучение по български език и литература, българска история и география, съобразено с действащите в България учебни програми и планове.
Учебната програма обхваща деца от първи до 12. клас. В предучилищните групи „Любопитко“ се обучават 4 и 5-6-годишни деца. Свидетелствата, издавани от училището, са легитимни пред българското Министерство на образованието и науката и освобождават учениците от приравнителни изпити в България.
/ВС/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина