ЦЕНТРАЛНА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ

IR 19:58:31 24-04-2019
RM1957IR.025
ЦИК - РЕШЕНИЕ НОМЕР 225-ЕП

ЦЕНТРАЛНА
ИЗБИРАТЕЛНА
КОМИСИЯ


Р Е Ш Е Н И Е
номер 225-ЕП
София, 24 април 2019 г.

ОТНОСНО: определяне чрез жребий на реда за представяне на кандидатите, регистрирани от партиите, коалициите и инициативните комитети в различните форми на предизборна кампания по БНТ и БНР в изборите за членове на Европейския парламент от Република България на 26 май 2019 г.

На основание чл. 192 от Изборния кодекс и във връзка с Решение номер 171-ЕП от 16 април 2014 г. на ЦИК на 24 април 2019 г. в 15,00 ч., в сградата на Народното събрание на пл. "Княз Александър I" номер 1, официален вход, източно крило, Централната избирателна комисия проведе жребий за определяне на реда за представяне на кандидатите, регистрирани от партии, коалиции и инициативни комитети за участие в изборите за членове на Европейския парламент от Република България на 26 май 2019 г. в различните форми на предизборна кампания по БНТ и БНР.
След проведения жребий Централната избирателна комисия

Р Е Ш И:

I. Обявява следната поредност за представяне на кандидатите, регистрирани от партиите, коалициите и инициативните комитети, в клипове и други форми на предизборна кампания по БНТ и БНР:

номер 1 Десислава Петрова Иванчева - независим кандидат
номер 2 Възраждане
номер 3 Николай Нанков Ненчев - независим кандидат
номер 4 ПП ВОЛТ
номер 5 ПП ДВИЖЕНИЕ ПРЕЗАРЕДИ БЪЛГАРИЯ
номер 6 ПАТРИОТИ ЗА ВАЛЕРИ СИМЕОНОВ (НФСБ И СРЕДНА ЕВРОПЕЙСКА КЛАСА)
номер 7 ПП ГЕРБ
номер 8 Движение ЗАЕДНО
номер 9 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
номер 10 ПЪТ НА МЛАДИТЕ (НДСВ и НОВОТО ВРЕМЕ)
номер 11 КП Коалиция за България
номер 12 ВЪЗХОД
номер 13 ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България и ДСБ)
номер 14 ВОЛЯ - Българските Родолюбци
номер 15 ПП АТАКА
номер 16 ПП Глас Народен
номер 17 партия на ЗЕЛЕНИТЕ
номер 18 ПП ДОСТ
номер 19 ПП ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ
номер 20 Движение за права и свободи - ДПС
номер 21 Движение 21
номер 22 Минчо Христов Куминев - независим кандидат
номер 23 Ваня Руменова Григорова - независим кандидат
номер 24 ПП ВМРО - БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
номер 25 Христо Симеонов Симеонов - независим кандидат
номер 26 Венислава Пламенова Атанасова - независим кандидат
номер 27 БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ

II. Обявява следната поредност за представяне в диспутите на кандидатите, регистрирани от партиите, коалициите и инициативните комитети, в предизборната кампания по БНТ и БНР:

номер 1 Христо Симеонов Симеонов - независим кандидат
номер 2 ПП ВМРО - БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
номер 3 Ваня Руменова Григорова - независим кандидат
номер 4 Минчо Христов Куминев - независим кандидат
номер 5 ПЪТ НА МЛАДИТЕ (НДСВ и НОВОТО ВРЕМЕ)
номер 6 БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
номер 7 Движение ЗАЕДНО
номер 8 ПП ГЕРБ
номер 9 Движение за права и свободи - ДПС
номер 10 Движение 21
номер 11 ПП ВОЛТ
номер 12 ВЪЗХОД
номер 13 ПАТРИОТИ ЗА ВАЛЕРИ СИМЕОНОВ (НФСБ И СРЕДНА ЕВРОПЕЙСКА КЛАСА)
номер 14 партия на ЗЕЛЕНИТЕ
номер 15 ПП Глас Народен
номер 16 Венислава Пламенова Атанасова - независим кандидат
номер 17 Десислава Петрова Иванчева - независим кандидат
номер 18 Николай Нанков Ненчев - независим кандидат
номер 19 ПП ДВИЖЕНИЕ ПРЕЗАРЕДИ БЪЛГАРИЯ
номер 20 ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България и ДСБ)
номер 21 ПП АТАКА
номер 22 ПП ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ
номер 23 ВОЛЯ - Българските Родолюбци
номер 24 КП Коалиция за България
номер 25 ПП ДОСТ
номер 26 БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ
номер 27 Възраждане


ПРЕДСЕДАТЕЛ:
Стефка Стоева

СЕКРЕТАР:
Севинч Солакова




АА/ЛТ

/РУМ/