Осем училища участваха в общинско първенство по борба в Ловеч

Ловеч - общинско първенство по борба - награди

Осем училища участваха
в общинско първенство
по борба в Ловеч

Ловеч, 11 октомври /Даниела Балабанова, БТА/
Осем училища с 55 състезатели са участвали в общинско първенство по борба в Ловеч, съобщават от общинската администрация.
Състезанието се е състояло в спортната зала и за пръв път в него са се включили и девойки.
След оспорвани схватки са определени медалистите във всяка една от 12-те категории. Трето място в отборното класиране са заели състезателите от Професионалната гимназия по икономика, търговия и услуги; втори са учениците от ОУ "Васил Левски", а носители на купата на община Ловеч са младите борци от ОУ "Св.св. Кирил и Методий".
За най-техничен състезател е била определена ученичката от Професионалната гимназия по механоелектротехника Ралица Данаилова, а призът за най-резултатен състезател е получил ученикът от ОУ "Васил Левски" Радостин Василев, победител в категория до 66 кг.
Наградите за победителите са осигурени от община Ловеч и са връчени от зам.-кмета Венцислав Христов.